O nas

 

Pasieka „Miody Napękowskie” zlokalizowana jest w okolicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Cisowsko – Orłowskiego Parku Krajobrazowego z dala od ośrodków przemysłowych
i aglomeracji miejskiej .

 

Prowadzimy pasiekę wędrowną wykorzystując lokalne pożytki z okolicznych lasów, łąk, nieużytków, z których pozyskujemy najwyższej jakości miody naturalne. Ule rozmieszczone są w kilku miejscach odległych od siebie, dzięki  temu uzyskujemy różne odmiany miodów: spadziowy, lipowy, wielokwiatowy, mniszkowy, akacjowy, rzepakowy, gryczany.Ponadto uzyskujemy pyłek kwiatowy, pierzgę, propolis oraz wosk pszczeli.

 

Specjalnością naszej pasieki są miody spadziowe pochodzące z serca Gór Świętokrzyskich, z których korzystają nasze pszczoły. Wykorzystanie środowiska naturalnego popartego wiedzą i fachowym przygotowanie pszczelarskim są gwarantem najwyższej jakości wytwarzanego tu miodu. Jego walory docenili zarówno konsumenci jak i eksperci.

 

Pasieka prowadzona jest wspólnie przez Martę i Ireneusza Bęben od kilkunastu lat, na bazie pszczelarskich tradycji rodzinnych.

 

Należymy do regionalnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie".

 

Marta Bęben – Dyplom  w 2005 r. otrzymała tytuł mistrza w zawodzie pszczelarz.

 

Ireneusz Bęben - Dyplom w 2004r. otrzymał tytuł mistrza w zawodzie pszczelarz.

 

Ireneusz Bęben 2008 r. - Certyfikat  „Wychów i hodowla matek pszczelich. Tworzenie odkładów”

Kontakt

Pasieka Rodzinna „Miody Napękowskie”
Marta i Ireneusz Bęben
Napęków 47, 26-004 Bieliny

+48 607 586 804
miodynapekowskie@gmail.com

Warto przeczytać

Nasza specjalność

Specjalnością naszej pasieki są miody spadziowe pochodzące z serca Gór Świętokrzyskich. Należymy do regionalnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”. Pasieka prowadzona jest wspólnie przez Martę i Ireneusza Bęben od kilkunastu lat, na bazie pszczelarskich tradycji rodzinnych.